Dnes je 19. 05. 2019

Víte, že...

Prázdninový provoz

Vážení rodiče,
MŠ SADOVÁ bude zajišťovat provoz o letních prázdninách v měsíci SRPNU od 1. 8. - 27. 8. 2019. Na webových stránkách MŠ, v sekci jednotlivých tříd, bude vyvěšen dotazník k docházce dítěte do mateřské školy během letních prázdnin.
Vzhledem k tomu, že dotazník bude přístupný do 30. 5. 2019, žádáme o jeho včasné vyplnění, abychom Vám zajistili místo v MŠ.

V červenci bude provoz zajištěn v omezené kapacitě na MŠ MÍSTNÍ.

Děkujeme za spolupráci.

...... projekty nám pomáhají

Také v letošním roce jsme reagovali na výzvy vyhlašované MŠMT a MPSV a zapojili se do projektů financovaných z Evropského sociálního fondu (ESF). Finanční prostředky získané z dotačních titulů nám pomáhají tam, kde nám peníze chybí a to je především v oblasti personální.
Z Operačního programu pro výzkum a vzdělávání (OPVK) pokračujeme v realizaci projektu "Podpora vzdělávání v MŠ Petřvaldské II" . Cílem projektu je podpořit učitele ve zvyšování kvality jejich každodenní práce, personálně posílit každé pracoviště a vytvořit tak vhodné podmínky pro vzdělávání a výchovu dětí. Z projektových prostředků jsme podpořili chůvy v MŠ Petřvaldské a MŠ Místní a školního asistenta v MŠ Sadové. Část finančních prostředků bude použita na profesní rozvoj pedagogů. Někteří učitelé již absolvovali semináře zaměřené na logopedickou prevenci, v tomto školním roce se chceme zaměřit na školení k rozvoji předmatematické gramotnosti.

V rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci (OP PMP) realizujeme již druhým rokem ve spolupráci s Moravskoslezským krajem projekt "Obědy do škol II".

Vzdělávací projekty

Vzdělávací projekty zase naopak vhodně rozšiřují a doplňují naši vzdělávací nabídku. Díky projektu České obce sokolské „Svět nekončí za vrátky – cvičíme se zvířátky“ podporujeme u dětí sportovní všestrannost, radost z pohybu a týmové spolupráce, cílem je vzbudit zájem o sport a zároveň prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu člověka.
Cílem vzdělávacího projektu s názvem "Malá technická univerzita", který jsme prezentovali na našich stránkách na podzim, bylo podpořit zájem dětí o technické vzdělávání. Projekt vytvořili pedagogové MŠ spolu s odborníky z technických oborů na základě otázek dětí jako např. "Jak postavit dům?" nebo "Proč nespadne most?" a jeho cílem je pěstovat v dětech vztah k reálnému světu již od předškolního věku.
V rámci Operačního programu Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK u nás probíhá každé úterý šachový kroužek.
Vzdělávací projekty podporují dětskou zvídavost, napomáhají k rozšiřování znalostí a dovedností. Podněcují radost z učení a objevování nových věcí.

březen 2019

Lyžařský výcvik - ŘEKA

Ve dnech 28.1. - 1. 2. 2019 proběhne plánovaný lyžařský výcvik ve Ski areálu Řeka. O případném zrušení lyžování, z důvodu změny počasí, Vás budeme ihned informovat. Proto prosím sledujte webové stránky i o víkendu.

Sraz: 7,35 hod. v parku na ulici ČS. Armády
Odjezd autobusu: 7,45 hod.
Návrat do MŠ: po 13,00 hod.

S sebou:
  • lyžařské oblečení , lyže, boty, helmu,
  • do batohu: náhradní rukavice, spodní prádlo, teplé punčocháče, ponožky, tričko - v případě počůrání

Nedávejte dětem do batohů pití ani jídlo. Teplý čaj i svačiny jsou zajištěny.

Lyžařskou výbavu (lyže, boty, helma, batoh) budou mít děti výrazně podepsanou svým jménem. Boty a helmu v uzavíratelném batohu, lyže svázané a nejlépe ve vaku. Jezdíme společně s dětmi i z jiných mateřských škol.

Lyže budou po dobu kurzu uskladněny ve ski areálu, boty a helmu si děti vozí zpět na vysušení.

Cena: 2 300,- Kč bez zapůjčení lyžařské výbavy. Prosím o úhradu do 28. 1. 2019 na běžný účet školy dle pokynů, které obdržíte.

V pátek 1. 2. proběhne ukázková hodina pro rodiče, aby se podívali, co se jejich děti naučily. Dopravu si rodiče zajišťují sami.
Anketa není vypsána.