Dnes je 18. 10. 2018
svátek slaví Lukáš

Naše třída

Třída "Medvídků"

Je světlá a barevná, v jedné polovině máme dětské stoly a židličky, koutek s kuchyňkou a lego koutek. Druhou polovinu tvoří volný prostor s kobercem. U stolů převážně (kromě jídla) kreslíme, stříháme a lepíme nebo si hrajeme s didaktickými pomůckami a drobnějšími hračkami např. mozaikami, stolními hrami, skládankami. Zde taky částečně probíhá "příprava na školu" - školáci plní úkoly v pracovních listech, řeší labyrinty, skládají náročnější obrázky apod.

Ve druhé polovině třídy s kobercem cvičíme, tančíme, hrajeme pohybové hry i divadlo, děti zde s použitím molitanových kostek a laviček postaví ke hře "domečky, obchody, školu" , ale taky zde staví z nejrůznějších stavebnic a hrají si s kočárky. Po obědě v této části odpočíváme.

Přilehlá herna slouží k vytváření prostorově náročnějších staveb, zde se vyřádí všichni, kteří rádi staví v ploše různé železniční tratě, autodráhy, vesnice, města, les nebo celá hospodářství.
Děti rády využívají prostor v rohu pod stolem, který slouží jako malý úkryt před okolím, kde si mohou sdělovat své "tajnosti". Občas tam bývá zazděná princezna nebo lupič ve vězení.

Dětem je k dispozici kadeřnický koutek, pokojíček i malá kuchyňka.
Vše je přizpůsobeno dětem - hračky, dětské knížky, pomůcky jsou umístěny v lehce přístupných skříňkách, policích a zásuvkách vestavěných skříní, děti si je mohou brát a ukládat samostatně.

Anketa není vypsána.