Dnes je 16. 12. 2019
svátek slaví Albína

Naše třída

Třída "Včeliček" je umístěna ve zvýšeném přízemí vlevo.

Ve třídě je bílý sektorový nábytek a vestavěné skříně, které slouží k ukládání pomůcek, drobných hraček a výtvarného materiálu pro děti i učitelku.

Prostory třídy tvoří několik hracích koutků, ve kterých mají děti k dispozici různé materiály, předměty a pomůcky, s nimiž si hrají nebo pracují. Pomůcky a hračky jsou uloženy v otevřených, lehce přístupných skříňkách a barevných zásuvkách, aby děti věděly, kam mají hračky uložit.
Jsou to tyto hrací koutky:
  • koutek výtvarný
  • koutek pro manipulační a stolní hry
  • koutek lego
  • koutek kuchyňka
  • koutek malá herna

V hracích koutcích rozvíjíme nejen tvořivost dětí a individuální schopnosti, ale také se učíme spolupráci a toleranci. Ve třídě je také umístěna interaktivní tabule, která přispívá k zábavnější formě práce s dětmi.
Děti se podílí na výzdobě prostředí, všechny dětské práce jsou vystaveny.

Aby se děti cítily spokojené, vytváříme prostředí vzájemné důvěry, bezpečí...
Pro spontánní hru nabízíme dětem dostatečný časový prostor.
Ponecháváme možnost samostatně se rozhodovat, ale volnost a osobní svoboda dětí musí být vyvážena nezbytnou mírou omezení vyplývajících z nutnosti dodržovat dohodnutá pravidla.
Anketa není vypsána.